Wymiana Owijki

Jak wymienić owijkę w rakiecie?


Zamiana owijki jest prostym procesem, a do wykonania tej czynności potrzebne będą jedynie kilka narzędzi: nowa owijka – bazowa lub zewnętrzna, nożyczki, nóż i opcjonalnie długopis.

Owijki dzielimy na dwie kategorie: bazowe i zewnętrzne. Każda składa się z dwóch elementów: owijki oraz taśmy zakończającej.

Pierwsza, owijka bazowa, jest montowana bezpośrednio na trzonku rakiety. Jest stosunkowo grubsza i posiada taśmę klejącą po jednej stronie. W miarę użytkowania zużywa się, co wpływa na jej przyczepność do ręki. Zalecana jest wymiana owijki co najmniej raz na miesiąc.

Owijka zewnętrzna nakładana jest na owijkę bazową. Jest cieńsza i zazwyczaj nie posiada taśmy klejącej, co ułatwia jej wymianę i sprawia, że są tańsze.

Proces zmiany owijki bazowej można opisać następująco:

 1. Usuń starą owijkę starannie, usuwając wszelkie pozostałości starej owijki oraz taśmy klejącej.
 2. Odklej całą taśmę ochronną znajdującą się na nowej owijce.
 3. Odklej około 25 cm taśmy zabezpieczającej strony z klejem. Zaczynając od przyciętej strony owijki, która ma stożkowy kształt (strona, od której rozpoczyna się owijanie), zacznij owijanie w odpowiednim kierunku, zgodnie z preferencjami (patrz zdjęcie poniżej).
 4. Podczas owijania trzymaj mocno rakietę, opierając ją o nogę lub biodro. Jedną ręką napinaj owijkę, a drugą obracaj rakietę. Warstwy owijki powinny się nakładać na siebie minimalnie o 1-2 mm. W przypadku chęci uzyskania grubszej rękojeści, możesz nakładać warstwy bardziej (ale nie więcej niż 1/3 szerokości owijki, aby nie zabrakło materiału).
 5. Po osiągnięciu końca trzonka, użyj długopisu do oznaczenia miejsca, w którym chcesz przyciąć owijkę. Następnie rozwiń owijkę i wykonaj cięcie nożyczkami lub nożem wzdłuż zaznaczonej linii.
 6. Na końcu zabezpiecz owijkę taśmą zakończającą, która jest częścią zestawu.

Pozdrawiamy,

wscpro.pl

Please select your product
WSCMANIA
 • Zarejestruj się i zdobądź
  1000 punktów
 • Złóż zamówienie i zdobywaj 1 punkty za każde 1,00  wydane
 • Link Referencyjny
  Udostępnij ten link i zbieraj punkty
 • Zdobywaj punky z zakupów przyjaciół
  Zyskujesz: 100 Punktów
 • Redeem Points on Particluar Products

  Conversion Rule: 1,00  = 100 Point

 • Convert Points into Coupons

  Conversion Rule: 1,00  = 100 Point

Reward Reward